Długo zbierałem się do pokazania tych zdjęć, ale zawsze jakoś czasu brakowało, by je opublikować. Nie pomagały nawet przypomnienia ze strony znajomych. Zawsze były jakieś inne priorytety. Nie bez znaczenia był wybór odpowiednich pór roku na loty, wszak środek wiosny i sroga zima bombardują nas niespotykaną skalą barw. Z tej ostatniej zostało mi tylko kilka ciekawych ujęć, pozostałymi dysponuje Gmina Dębica. Niestety, czasu brakło na wykonanie podobnych ujęć podczas naszej pięknej jesieni, jaka nawiedziła nas pod koniec października 2011 roku. Ciekawostkę z pewnością stanowią nocne fotografie, które z uwagi na warunki (brak światła, mocne drżenie samolotu, podmuchy wiatru po otwarciu okna) nie były wcale łatwe do wykonania. Również te zimowe, przy temperaturze -18*C i prędkości samolotu ok. 150-180 km/h nie były łatwymi do zrobienia. Pomimo tych trudności udało się stworzyć całkiem ciekawą galerię zdjęć.
A jak wygląda świat widziany z lotu ptaka, przekonajcie się Państwo sami – zapraszam na podniebną wycieczkę po Dębicy i jej okolicach na czele z gminami Jodłowa, Pilzno, Czarna i Żyraków.
UWAGA – wszystkie zdjęcia łącznie zajmują 52 MB !!!

Zdjęcia są własnością firmy TYRPINFOTOGRAFIA i każdorazowe publikowanie ich w innych mediach wymaga zgody !!!

7 Komentarzy to “Podniebny spacer po okolicach…”

 1. Mateusz M pisze:

  Dobre i niecodzienne ujęcia, szczególnie podobały się zimowej ujęcia Pogórza i nocne Dębicy. To musiał być konkretny oblot, widzę tu i Mielec nocą, i przelot koło Liwocza :)

 2. Mirek pisze:

  Trzecie z kolei bombowe. Nocne też ciekawe bardzo.

 3. […] Pilzno, Czarna i Żyraków na czele zaprasza na swojej stronie Dariusz Tyrpin. Pod adresem: http://www.tyrpin.net zobaczyć można ponad setkę zdjęć wykonanych z kabiny samolotu.  Jak sam pisze: Ciekawostkę z […]

 4. Asia pisze:

  Przepiękne widoki szkoda, ze nie znalazłam swoich okolic t.j.Dobrków ,Gołęczyna, Gębiczyna i Połomia, która chowa się miedzy lasami.

 5. Kuba pisze:

  Widzę, że był też przelot nad Mielcem. Można więcej zdjęć z tych okolic ? ;)

 6. Piotek pisze:

  Zdjęcia robią wrażenie !.
  Z resztą nie tylko te, na stronie mnóstwo pięknych ujęć.

  Pozdrawiam.

 7. Jurek pisze:

  Świetne zdjęcia,
  może okolice Sędziszowa, Borek Wielki, Borek Mały znajdą się kiedyś na trasie przelotu??