Pożądanie… zima…

Listopad 25, 2011

Słyszy się w mediach, że zimy w Polsce ma nie być. Wspominając naszą piękną, złotą i okropnie suchą jesień, można synoptykom dać wiary – zimy nie będzie. To by była okropna prognoza z wielu względów m. in. dla rolników, dla przyrody i… dla mnie. Jako wielbiciel bardzo mroźnych poranków, gdzie w bajkowej i romantycznej scenerii można podziwiać kolory budzącego się dnia, gdzie bezlitosną ciszę przerywa skrzypienie świeżego śniegu pod naciskiem naszych butów byłbym wielce niepocieszony, gdybym tej zimy nie zobaczył widoków, jakie poniżej możecie zobaczyć.

Dla porządku dodam, że zdjęcia wykonałem pewnej pięknej niedzieli 5 grudnia 2010 roku na terenie gminy Dębica, gdzie temperatury przy gruncie oscylowały w granicach -23*C rano i -18*C wczesnym popołudniem, nie wiem natomiast jaką temperaturę miało powietrze na wysokości ok. 50 metrów, bo wolałem tego nie wiedzieć, zwłaszcza lecąc samolotem z prędkością 180 km/h z otwartym oknem – totalny hardkor – polecam wszystkim, dla których -5*C to zimno :)

5 Komentarzy to “Pożądanie… zima…”

 1. Grzegorz Dziuba pisze:

  Piękne zimowe zdjęcia Darku, aż czuć ten mrozik, mam nadzieję, że zima jednak będzie biała i mroźna bo sam mam nadzieję na podobne kadry.

 2. u góry musiało być trochę cieplej bo inwersja była :)

 3. Jakub Rutana pisze:

  Piękne zdjęcia mam nadzieję że zima nas odwiedz bo też mam ochotę na tak piękne i bajkowe kadry

 4. Mirek pisze:

  Ach, ja też umieram z tęsknoty za taką zimą… Zdjęcie wijącego się przez las potoku – dla mnie bomba!

 5. Sylwia pisze:

  coś niesamowitego!