Publikacje

Styczeń 17, 2014

W 2008 roku powstał album Powiat Dębicki, w którym wykorzystano 85 moich zdjęć o tematyce przyrodniczej. Wydawca: Starostwo Powiatowe w Dębicy – nakład 1000 szt – ilość stron 120.

W 2011 roku powstał album „Gmina Dębica w barwach czterech pór roku” wykonany w całości z moich zdjęć (122 szt). Jest to pierwsze takie wydawnictwo, które ukazuje największe walory turystyczno-przyrodnicze Gminy. Album o wymiarach 21x21cm zawiera 120 stron, na których znalazły się kolorowe fotografie wykonane w różnych roku, w nocy, o świcie, wschodzie i zachodzie słońca. W takiej publikacji nie mogło również zabraknąć zdjęć lotniczych, ukazujących w ciekawy sposób walory okolicznych pól, łąk i lasów. Wydawca: Gmina Dębica – projekt, skład i druk Studio Gamma s.c. – nakład 1000 szt. – ilość stron 122.

W 2011 roku powstał album „Pieśń o Naturze” również wykonany w całości z moich zdjęć. Tematem przewodnim jest przyroda występująca na obszarze Gminy Dębica. Różnorodność fauny i flory zachwyca niejednego przyrodnika i turystę zwiedzającego tereny Gminy. To tutaj, wśród bogatej roślinności znaleźć można prawem chronione wawrzynki wilczełyko, storczyki plamiste, kłokoczkę południową i zimowity jesienne. To tutaj można napotkać całą plejadę rzadko spotykanych ptaków, ssaków, gadów i płazów. To tutaj można podziwiać przepiękne widoki na Pogórze Strzyżowskie, Ciężkowickie, a nawet na Tatry. Jako miłośnik i baczny obserwator przyrody, znający również ciekawe miejsca położone na terenie Gminy, wykorzystałem swoją fotograficzną wiedzę i doświadczenie tworząc wiele interesujących zdjęć przedstawiających m. in. portrety zwierząt, jak również rośliny w znacznym powiększeniu. Wydawca: Gmina Dębica – projekt, skład i druk Studio Gamma s.c. – tekst: Magdalena Baran – nakład 1000 szt. – ilość stron 130.

W 2012 roku powstał album poświęcony przyrodzie występującej na terenie Gminy Jodłowa. Album jest ukoronowaniem moich wypraw, które na przestrzeni 15 miesięcy uskuteczniałem bez względu na pogodę. Zrobiłem ok. 4000 km po drogach i bezdrożach gminy Jodłowa. Warto było, powstało mnóstwo unikalnych i ciekawych zdjęć, z których spokojnie można obdzielić trzy takie albumy i każdy będzie inny. Wydanie jest wzbogacone o opisy w języku polskim i angielskim. Na 120 kolorowych stronach znajduje się ponad 220 zdjęć.
Zdjęcia: Dariusz Tyrpin. Tekst: Dariusz Tyrpin. Projekt, skład, tłumaczenie, druk: Gamma s.c. Nakład 500 sztuk.